/ Blog

Nowoczesne fotorolety idealnym uzupełnieniem Twojego wnętrza

Nowoczesna roleta z nadrukiem Retro deseńFOTOROLETA "RETRO DESEŃ" →

Wprowadzenie na rynek samoprzylepnych rolet okiennych to jedna z tych zmian, które zrewolucjonizowały branżę wnętrzarską. Początkowo kojarzone z pomieszczeniami biurowymi i chłodem. Jednak łatwy montaż, bezinwazyjność mocowań, wygoda korzystania i materiały przyjazne alergikom, przekonały użytkowników do stosowania ich również w domach i mieszkaniach. Rozwinięcie dostępnej palety kolorów i wzorów sprawiło, że fotorolety okienne szybko stały się jednym z najpopularniejszych sposobów na dekorację okna i ochronę przed światłem. Możliwość dostosowania rolety pod każdy wymiar, wydrukowanie na niej ładnego pejzażu czy spersonalizowanej grafiki sprawia, że nowoczesne fotorolety to jeden z najlepszych sposobów na efektowne urządzenie wnętrza dopasowanego do naszych potrzeb. Podpowiadamy, jak wybrać roletę do nowoczesnego wnętrza i czym kierować się podczas decyzji o wyborze fotorolety.

Nowoczesna roleta z nadrukiem Zakochane ptakiFOTOROLETA "ZAKOCHANE PTAKI" →

Dobrze dobrana roleta okienna może odmienić cały pokój

Co zrobić, gdy chcemy coś zmienić w naszym wnętrzu, ale samo słowo “remont” wywołuje u nas uczucie zniechęcenia? Czasami może się okazać, że drobne zmiany dekoracyjne to za mało i naszemu salonowi brakuje powiewu świeżości. Zamiast wynajmować firmę remontową lub pędzić do sklepu meblowego, przyjrzyjmy się najpierw oknom. Podczas urządzania wnętrz często są pomijane i dekorowane nieco przypadkowo. Warto poświęcić im uwagę, dokładnie wymierzyć i przede wszystkim zastanowić się, jaki styl będzie pasował do naszego wnętrza. Dobrze dobrana roleta okienna może dodać naszemu pomieszczeniu charakteru lub całkowicie odmienić panujący w nim nastrój.

Nowoczesna roleta z nadrukiem Nadmorski krajobrazFOTOROLETA "NADMORSKI KRAJOBRAZ" →

Wprowadź oknem równowagę do swojego domu

Nowoczesne rolety to ogrom kolorów i wzorów, dzięki czemu można dopasować je do każdego stylu wnętrzarskiego. Częstym błędem w urządzaniu własnej przestrzeni jest przesada, która w codziennym życiu nie pozwala odpocząć w przeładowanym meblami i przesyconym barwami wnętrzu. Jeżeli ściany są pomalowane na mocny, wyrazisty kolor, nie róbmy mu konkurencji, ale nawiążmy do niego resztą wystroju. Jasna roleta z wzorem w kolorze naszej ściany dopełni wystrój i pokaże, że nie jest on przypadkowy, a cała aranżacja to spójna i dobrze przemyślana kompozycja. Ciemne fotorolety lub te z przyciągającym uwagę wzorem miasta zachowajmy dla przestrzeni, które potrzebują mocniejszego akcentu, takie jak na przykład stonowane skandynawskie wnętrza.

Nowoczesna roleta z nadrukiem Elegancki marmurFOTOROLETA "ELEGANCKI MARMUR" →

Spokój i powrót do natury

Większość z nas szuka w domu spokoju i odpoczynku. W ostatnich latach najmodniejszym trendem wnętrzarskim jest skandynawski styl, który opiera się na biało-szarej bazie i naturalnych dodatkach. Jeżeli cenimy sobie takie spokojne, kojące biele i szarości i nie chcemy rezygnować z nastroju, w który wprowadzają nas te barwy, a równocześnie chcielibyśmy ożywić wnętrze, warto rozważyć fotorolety w nowoczesne wzory roślinne. Piękne kwiaty na białym tle to ponadczasowy motyw, który idealnie dopełni wnętrze, ale nie odbierze mu charakteru bezpiecznego schronienia. Rolety o delikatnych, kwiatowych wzorach wprowadzą do domu kolor, optymizm, a przy tym będą na tyle dyskretne, że nie zaburzą skandynawskiego ducha równowagi i spokoju. Będą też w zgodzie z najnowszymi trendami pro eko, które wskazują na powrót do natury i zachęcają do ponownego otoczenia się zielenią.

Nowoczesna roleta z nadrukiem Liście monsteryFOTOROLETA "LIŚCIE MONSTERY" →

Nie bój się eksperymentów!

Najczęściej wymienianą zaletą nowoczesnych fotorolet samoprzylepnych są cena i łatwość montażu. Te cechy pozwalają na częste zmiany i eksperymentowanie z własnym wnętrzem. Wystarczy wymierzyć okno, wybrać wzór i cieszyć się odmienionym domem.

Czytaj także: