/ Blog

Jakie rolety do pokoju dziecka - najciekawsze inspiracje i przykłady

Roleta z nadrukiem Misie z balonamiFOTOROLETA "MISIE Z BALONAMI" →

Urządzając pokój dla dziecka, rodzice często zadają sobie pytanie, jak udekorować okno w pokoju dziecięcym. Coraz częściej wybór pada na rolety - praktyczne w użytkowaniu i proste do utrzymania w czystości. Odpowiednio dobrane potrafią być także prawdziwą ozdobą wnętrza. Osoby, które zdecydują się na rolety do pokoju dziecka zaskoczone są ilością wzorów i gotowych rolet okiennych. W reWALLution mamy dla Was ponad 600 propozycji w kategorii pokój dziecięcy. I chociaż wybranie tego idealnego wydaje się niemożliwym bez wielogodzinnego przeglądania wzorów i zdjęć gotowych wnętrz, najważniejsze to zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać w dziecięcym pokoju. Szczegółowe podpowiedzi dotyczące wyboru rolety opisaliśmy w artykule Rolety z nadrukiem - prosty sposób na spersonalizowaną dekorację okna.

Rolety dla dzieci

Wiele osób, mimo zadowolenia z rolet w kuchni, salonie czy w innych pokojach w swoim domu, obawia się ich w pokoju dzieci. Ślady kredek, urwane mechanizmy i inne uszkodzenia to coś, co często odstrasza rodziców przed zakupem rolet do wnętrz przeznaczonych dla dzieci. Rolety do pokoju dziecka to często świetny pomysł na prostą i łatwą do wdrożenia zmianę, należy jedynie wybrać towar dobrej jakości. W reWALLution doskonale znamy potrzeby swoich najmłodszych klientów. Nasze rolety, są wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je wilgotną szmatką aby skutecznie wytrzeć z nich kurz z powietrza. Prosty i sprawdzony mechanizm trudno uszkodzić, a ich ewentualna naprawa jest dziecinnie prosta.

Rolety dla dzieci. Zaciemniające czy rozpraszające światło?

W reWALLution proponujemy dwa rodzaje materiału, z którego wykonujemy rolety: zaciemniającego i rozpraszającego światło. Materiał rozpraszający światło przepuszcza je, jednak daje przyjemne poczucie przytulności i intymności. Roleta zaciemniająca pozwala całkowicie wyciemnić pomieszczenie. Oba rodzaje stosowanych materiałów wpływają na obniżenie temperatury we wnętrzu, co jest ogromną zaletą szczególnie w upalne letnie dni.

Czy warto wybrać rolety zaciemniające w pokoju dziecięcym?

To pytanie zadaje sobie większość rodziców urządzających pokoje dzieci. Niewielka różnica cen materiału zaciemniającego i przepuszczającego światło sprawia, że zastanawiają się, czy warto dopłacać do zaciemnienia pokoju dziecięcego. Należy więc odpowiedzieć sobie na kilka najważniejszych pytań:

  • - Czy moje dziecko budzi światło słoneczne?
  • - Czy chcę, żeby dziecko miało drzemkę w ciągu dnia?
  • - Czy okno pokoju dziecka wychodzi na ruchliwą ulicę?
  • - Czy łóżeczko niemowlaka lub łóżko małego dziecka będzie w bezpośrednim sąsiedztwie okna?

Jeżeli większość odpowiedzi na powyższe pytania brzmi twierdząco, to poważnie należy rozważyć wybór rolety zaciemniającej. Dlaczego?

Małe dzieci rzadko same mówią, że chcą lub powinny się położyć. Zazwyczaj w ciągu dnia wolą bawić się, niż spać, co prowadzi do tego, że w pewnym momencie stają się przemęczone i marudne. Nie chcą jednak odpocząć, ponieważ dzień to dla nich czas zabawy. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w pokojach dzieci, którym światło słoneczne uniemożliwia drzemkę w ciągu dnia. Wystarczy rozsunąć roletę, żeby stworzyć dziecku idealne warunki do tak potrzebnego mu odpoczynku. Rolety zaciemniające docenią też rodzice, których dzieci w letnim okresie krótkich nocy budzą się gotowe do zabawy wraz z pierwszymi promieniami słońca o piątej, a często i o czwartej rano. Zaciemnienie pokoju odpowiednio dobraną roletą pozwoli zmęczonym rodzicom zyskać tak bardzo pożądany dłuższy sen. Takie zaciemnione rolety to czasami najlepsza inwestycja w pokoju małego skowronka. Przy urządzaniu pokoju dziecięcego warto pamiętać, że rolety zaciemniające nie tylko nie wpuszczą do wnętrza promieni słonecznych, ale także światła lamp ulicznych i przejeżdżających obok domu samochodów. Dzięki temu ruchliwa droga pod samym domem przestanie utrudniać dzieciom sen czy wybudzać je.

Roleta z nadrukiem Koty i sowyFOTOROLETA "KOTY I SOWY" →

Jeżeli jednak mamy już starsze dzieci, które trudno rano namówić, żeby zwlekły się z łóżka i poszły do szkoły, lepszym rozwiązaniem mogą okazać się rolety rozpraszające światło. Spojrzenie na roletę w energetycznych kolorach, podświetloną naturalnym światłem, może nastoletniego śpiocha rozbudzić skuteczniej niż rodzic. Takie rolety sprawdzą się też w mniej oświetlonych wnętrzach, w których każde źródło światła jest na wagę złota. Wybierając wzór rolety przepuszczającej światło, zastanówmy się, jak będzie on wyglądał lekko podświetlony przez światło z zewnątrz.

Jakie wzory dla nastolatków?

Podczas dorastania nasze pociechy poznają świat i rozwijają własne zainteresowania. To właśnie w kierunku tych fascynacji będzie podążał też wystój ich pokoi. Dorastający chłopcy mogą już krzywo patrzeć na cukierkowe wzory dekoracji, które zafundowali im rodzice podczas wieku niemowlęcego, a nawet mogą się ich wstydzić przed rówieśnikami. To najlepszy moment, aby ozdobić okno zgodnie z chęcią i wolą młodego człowieka. Atrakcyjne grafiki, zdjęcia i wzory zarówno dla dziewcząt i chłopców zebraliśmy w kategorii fotorolety do pokoju młodzieżowego. Kolorowe piłki, różowe szminki czy szybkie samochody z pewnością umilą dziecku każdy czas spędzony w zaciszu własnego pokoju.

Roleta z nadrukiem GraffitiFOTOROLETA "GRAFFITI" →

Czytaj także: