/ Blog

W jaki sposób prawidłowo zamontować rolety okienne?

Wolnowisząca fotoroleta kasetowaWOLNOWISZĄCA FOTOROLETA KASETOWA

Montaż fotorolety na oknie nie jest skomplikowany. Mimo że każda z naszych rolet powstaje na indywidualne zamówienie i wymiar, to przymocowanie ich jest zawsze tak samo łatwe. Bez względu na to, w jakim stylu wybraliśmy roletę: skandynawskim, dla dzieci czy do kuchni, zamocowanie fotorolety samoprzylepnej zajmie mniej czasu i energii, niż staranne zawieszenie firanek i zasłon. Zapraszamy do naszego poradnika, który pokaże krok po kroku, co zrobić, żeby rolety spełniały swoją funkcję i zdobiły wnętrze. Potrzebne będą:

  • - preparat odtłuszczający,
  • - poziomica,
  • - ołówek.

Krok pierwszy

Umyj ramę okna i odtłuść ją. Jedną z ważniejszych rzeczy, jaką należy zrobić przed przystąpieniem do montażu samoprzylepnej fotorolety kasetowej, jest dokładne umycie ramy okiennej. Jeżeli zaniedbamy ten punkt instrukcji i pozostawimy na ramie kurz lub resztki kleju, roleta może odpaść od okna. Po umyciu ramy, odtłuść jej powierzchnię, używając benzyny ekstrakcyjnej lub innego środka odtłuszczającego. Dokładnie wytrzyj ramę suchą i czystą ściereczką. Dla pewności odczekaj kilka minut.

Krok drugi

Gdy rama jest już czysta i sucha, można zabrać się za właściwą część montażu fotorolety kasetowej. W tym celu należy wziąć poziomicę i wyznaczyć wysokość, na jakiej chcemy przykleić roletę. Można przyłożyć roletę i zobaczyć, czy na tej wysokości kaseta rolety nie nachodzi na szybę. Do prawidłowego montażu fotorolety potrzebne jest minimum 3cm wolnej ramy okiennej ponad górną listwą przyszybową. Po upewnieniu się co do wysokości przyklejenia rolety, należy narysować ołówkiem za pomocą poziomicy równą linię.

Montaż fotorolety - wyznaczenie poziomuNARYSUJ LINIĘ POMOCNICZĄ, KTÓRA POMOŻE CI RÓWNO PRZYKLEIĆ KASETĘ FOTOROLETY

Krok trzeci

Kolejnym krokiem jest odklejenie z rolety taśmy montażowej. Pamiętajmy, żeby roleta była zwinięta, ponieważ podczas odwracania jej i przyklejania moglibyśmy przez przypadek uszkodzić materiał, a tkanina plącząc nam się w rękach tylko utrudni prosty z zasady montaż. Odwróćmy więc zwiniętą roletę, odklejmy pasek zabezpieczający klej nie dotykając powierzchni klejącej i przejdźmy do następnego punktu.

Montaż fotorolety - taśma montażowaTRZYMAJĄC ZWINIĘTĄ FOTOROLETĘ ODKLEJ PASEK ZABEZPIECZAJĄCY TAŚMĘ MONTAŻOWĄ

Krok czwarty

Uważając, aby nie dotknąć i nie pobrudzić kleju, przykładamy kasetę z fotoroletą do narysowanej wcześniej linii i powoli, ale pewnie przyklejamy roletę do czystej ramy okiennej. Jeżeli poprzednie kroki wykonaliśmy starannie, to montaż rolety możemy uznać za zakończony sukcesem.

Montaż fotorolety - przyjejenie do ramy okiennejPRZYŁÓŻ KASETĘ DO NARYSOWANEJ WCZEŚNIEJ LINII I DOCIŚNIJ DO RAMY OKIENNEJ

Krok piąty

Przyklejoną roletę trzeba pozostawić na minimum dwie godziny. Po tym czasie można już korzystać z fotorolety i cieszyć się odmienionym wnętrzem.

Wolnowisząca fotoroleta kasetowa Schody w lesieFOTOROLETA "SCHODY W LESIE" →

Czytaj także: