/ Blog

Fototapety do sypialni - sposób na spokojne wnętrze

Tapeta do sypialni Delikatne gałązkiTAPETA "DELIKATNE GAŁĄZKI" →

Stworzenie oazy spokoju, prywatnej strefy, do której nie mają dostępu inni jest istotnym celem jaki często stawiamy sobie przy urządzaniu sypialni. Jest to miejsce, gdzie celebruje się sen, intymność, dyskrecję i prywatność. Dlatego właśnie jej wystrój powinien podkreślać to, co najważniejsze dla właścicieli. Jak więc sprawić, by wnętrze naszej sypialni zyskało niepowtarzalny wygląd? Można urządzić wielkie malowanie, wymianę mebli i dodatków, ale zdecydowanie najszybszym i najciekawszym sposobem jest zainwestowanie w fototapetę. Taka dekoracja ścienna dodaje głębi i dynamiki, a przez to poprawia również proporcje pomieszczenia.

Fototapeta do sypialni Ambona w lesieFOTOTAPETA "AMBONA W LESIE" →

Optyczne powiększenie wnętrza

Jeżeli zależy nam, aby tapeta wybierana do sypialni oprócz funkcji dekoracyjnej pełniła również funkcję przestrzenną, świetnym pomysłem będzie fototapeta z nadrukiem 3d. Idealnie sprawdza się w małych sypialniach, dając wrażenie szerszej perspektywy. Do pokoju sypialnianego najczęściej wybieramy fototapety, które prezentują spokojne motywy, nawiązujące do natury. Takie jak na przykład las czy niebo, ale także pejzaże oraz różnorodne wzory geometryczne, na które najczęściej decydują się wielbiciele nietuzinkowych akcentów. Dobrze dobrana fototapeta wnosi do wnętrza przyjazny klimat i spokój oraz dodaje energii na cały dzień.

Tapeta do sypialni Różowy romantyzmTAPETA "RÓŻOWY ROMANTYZM" →

Pastelowe tapety

Oprócz fototapet 3d w mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się także lekkie motywy o jasnych barwach, które odbijając światło, optycznie powiększą przestrzeń. Pastelowe tapety tworzą we wnętrzu delikatny i łagodny nastrój, budując tym samym pozytywne emocje. Stonowane barwy pomagają zbudować cichą i spokojną przystań po ciężkim i męczącym dniu oraz sprawiają, że lepiej odbieramy otaczający nas świat. Najkorzystniejszy efekt uzyskamy, tapetując jedną ścianę (np. za łóżkiem) lub jej wybrany fragment. Do kobiecej sypialni idealnie nada się m.in. pastelowa tapeta z motywem pionowych pasów, które sprawią że nawet bardzo niskie pomieszczenie będzie wydawało się znacznie wyższe, takie, w którym można odetchnąć pełną piersią. Idealnie nada się również tapeta z motywem różowych kwiatów. Przygaszona kolorystyka i delikatne rysunki nie dominują, a budują wrażenie spokoju i przytulności. Fototapety te świetnie pasują do aranżacji w stylu hygge, ale sprawdzają się również jako dekoracja pomieszczeń o charakterze rustykalnym czy prowansalskim.

Tapeta do sypialni Pastelowe pionowe paskiTAPETA "PASTELOWE PIONOWE PASKI" →

Odrobina nieba

Tapety z motywem nieba i chmur budzą ostatnio coraz większe zainteresowanie. Nic dziwnego. Wzór ten w przeciwieństwie do innych wnosi do dekorowanego wnętrza spokój i harmonię, tworząc w sypialni wręcz niebiańską atmosferę. Dlaczego lubimy patrzeć w niebo? Znawcy tematu podkreślają, że jego widok nie tylko odpręża, ale także dodaje nam witalności. Fototapety do sypialni są nie tylko piękne, ale mają także uniwersalny charakter, który pasuje do niemalże każdej stylizacji. Przykładem może być piękna tapeta prezentująca niebo. Gra światła i cienia ożywia pomieszczenie i buduje bardzo pozytywne emocje. Podświetlone słońcem obłoki wyglądają niesamowicie, przyciągając jednocześnie uwagę subtelnym pięknem.

Fototapeta do sypialni Niebieskie niebo i chmuryFOTOTAPETA "NIEBIESKIE NIEBO I CHMURY" →

Fototapeta z białymi obłokami świetnie prezentuje się w nowocześnie udekorowanej sypialni. Będzie ona dyskretnym dopełnieniem jasnej stylizacji wnętrza oraz nada mu lekkości i spokoju. Idealnie sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, którym chcemy nadać przytulności.

Fototapeta do sypialni Niebo z chmuramiFOTOTAPETA "NIEBO Z CHMURAMI" →

Wybierając nowoczesną fototapetę do sypialni, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, żeby pasowała ona do naszego charakteru i wystroju pomieszczenia. Bardzo ważnym aspektem jest również trwałość materiału. Dzięki połączeniu nowoczesnego designu z rozwiązaniami technologicznymi z zakresu druku, jesteśmy w stanie stworzyć tapety doskonałej jakości. Ponadto fototapety samoprzylepne to nowoczesne i wygodne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie ozdobić ścianę na jakiś czas. Możemy sami przymocować ją na ścianie i po pewnym czasie zdjąć bez szkody zarówno dla samej fototapety, jak i dekorowanej powierzchni.

Czytaj także: