/ Blog

Fotorolety 3D - prosty trik na optyczne powiększenie wnętrza

Roleta z nadrukiem 3D Linie i kropkiFOTOROLETA "LINIE I KROPKI" →

Rolety 3D to bez wątpienia jedna z najatrakcyjniejszych ozdób, jakie można zastosować w pomieszczeniu. Fotografia z domowego archiwum idealnie podkreśli indywidualny charakter mieszkania oraz będzie piękną pamiątką na długie lata.

Rozwiązanie dla małych mieszkań

Kto z nas nie marzył żeby codziennie budzić się z widokiem na rajską wyspę, lazurowe morze czy urokliwą, zabytkową uliczkę? Rolety wewnętrzne 3D mogą z powodzeniem pełnić funkcję grafik, które pięknie prezentują się w oknach nie tylko w salonie, ale także w kuchni czy w łazience. Nie od dziś wiadomo, że zastosowanie odpowiednich form graficznych oraz tonacji kolorystycznej jest kluczowe dla optycznego powiększenia małych pomieszczeń. Dzięki geometrycznym wzorom, pejzażom z dalekim horyzontem czy fotografiom przedstawiającym długie miejskie uliczki fotorolety idealnie powiększają wnętrza i tworzą oryginalny, nietuzinkowy klimat.

Roleta z nadrukiem 3D - Liście palmyFOTOROLETA "LIŚCIE PALMY" →

Jak dobrać fotoroletę do naszego wnętrza?

Fotorolety 3D wprowadzają do wnętrza efekt głębi, a wybór motywów dekoracyjnych i zdjęć jest naprawdę ogromny. Grafikę, która znajdzie się na rolecie powinniśmy wybrać z myślą o jej zastosowaniu oraz rezultacie jaki chcemy osiągnąć. Jeżeli zależy nam na motywach przyciągających wzrok oraz sprawiających wrażenie trójwymiarowości najlepszym wyborem będą figury geometryczne oraz abstrakcje, które pozwalają stworzyć wrażenie wychodzenia elementów obrazu poza płaską powierzchnię rolety. Takie wzory idealnie sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, do których wprowadzą niebywałą czystość form, ale również w pomieszczeniach zaaranżowanych w bardziej tradycyjnym stylu, dodając im nieco indywidualnego i dość modernistycznego charakteru.

Roleta z nadrukiem 3D Abstrakcyjne tło 3DFOTOROLETA "ABSTRAKCYJNE TŁO 3D" →

Optyczne powiększenie mieszkania

Sposobem na optycznie powiększenie przestrzeni naszego salonu czy nieco klaustrofobicznego pokoju mogą być rolety wewnętrzne 3D przedstawiające elementy architektury z wąskimi uliczkami czy tunelami. Dzięki wertykalnym i horyzontalnym propozycjom nadają one wnętrzu ponadczasowy design i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się znacznie większe niż jest w rzeczywistości. Wywołane przez nie złudzenie optyczne sprawi, że nawet niewielka przestrzeń wyda się znacznie przestronniejsza. Jest to idealny i najprostszy sposób na stworzenie wrażenia, że okno zakryte fotoroletą nie kończy się wraz z jego materialną powierzchnią.

>Roleta z nadrukiem 3D Schody w lesieFOTOROLETA "SCHODY W LESIE" →

Roleta z własną grafiką

Dobrze dobrana fotoroleta 3D jest w stanie radykalnie zmienić charakter każdego wnętrza, a aktualnie stosowana technologia pozwala umieścić na niej najbardziej fantazyjną grafikę. Rolety 3D to bez wątpienia jedna z najatrakcyjniejszych ozdób, jakie można zastosować w pomieszczeniu. Fotografia z domowego archiwum idealnie podkreśli indywidualny charakter mieszkania oraz będzie piękną pamiątką na długie lata.

>Roleta z nadrukiem 3D Niebieskie niebo z chmuramiFOTOROLETA "NIEBIESKIE NIEBO Z CHMURAMI" →

Montaż rolet – czy to musi być skomplikowane?

Oprócz wcześniej wymienionych zalet Fotorolet 3D, ich niewątpliwym plusem jest łatwość montażu. W dzisiejszych czasach nie jest to zadanie wyłącznie dla fachowca. Odpowiedzią na potrzeby osób niemających doświadczenia w takich pracach są rolety samoprzylepne, które przykleja się do ramy okiennej. Aby je założyć, nie trzeba wykonywać otworów w ścianie czy suficie. Nie wymagają także żadnej ingerencji w strukturę okna. Cały proces zakładania rolety jest bardzo prosty i nie zajmuje więcej niż 5-10 minut, dlatego z pewnością poradzimy sobie z nim sami - bez zatrudniania specjalisty.

Roleta z nadrukiem 3D Historyczna mapa LondynuFOTOROLETA "HISTORYCZNA MAPA LONDYNU" →

Ciekawa aranżacja mieszkania

Fotorolety 3D są jednym z ciekawszych nowoczesnych dodatków do wnętrz. Dzięki połączeniu klasycznej rolety okiennej z najwyższej jakości grafikami tworzy wystrój nie tylko w Twoim domu, ale także biurze czy sklepie. Zastosowanie ich w ciemnym korytarzu czy małej kuchni sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe, przestronne i bardziej przyjazne.

Czytaj także: